Akıllı Telefon Pil Ömrü Nasıl Artırılabilir?

Blogolik Yazar tarafından 13 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı Telefon Pil Ömrü Nasıl Artırılabilir?

Telefonlarımız, hayatımızın tamamında etkin röle sahip teknoloji harikalarıdır. Telefonun olmadığı bir hayat neredeyse düşünülemez bir hale gelmiştir. Akıllı telefonlar ihtiyacımız olan tüm teknolojik aletlerin yerini neredeyse doldurmakta. Telefonunuzdan televizyon izleyebilir, film seyredebilir, sevdiklerinizle ve ailenizle iletişim kurabilir ve internette sörf yapabilirsiniz. Ancak çoğu zaman önümüzü önemli bir sorun çıkmaktadır. Akıllı telefonlar işlevleri nedeniyle çok fazla pil tüketmektedir. Neredeyse telefonlar günlük olarak hatta günde iki kez şarja takılmaktadır. Akıllı telefonlarda pil sorununu ortadan kaldırmak için birkaç küçük çözüm önerisinde bulunmak istiyoruz.

Gereksiz hizmetleri kapatın. wifi, müzik çalar, bluetooth, GPS gibi uygulamalar telefonunuzun pil ömrünü kısaltacaktır. Bunların kapalı olması pil tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

Ekran parlaklığınızı bulunduğunuz ortamın ışık derecesine göre ayarlayın. Eğer video veya film izlemiyorsanız ışığınızı sonuna kadar açmanıza gerek yok. Bunun yerine otomatik aydınlatma seçeneğini kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Telefonunuzda 3G açık olmadığında da veri alışverişi sağlanacaktır. 3G sadece hizmetin hızını arttırmaktadır. Bunun yerine 2G yi seçerseniz pil ömründen çok fazla tasarruf edersiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Akıllı Telefon Pil Ömrü Nasıl Artırılabilir?" bu yazı 13 Nisan 2016 tarihinde saat 20:45 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 125 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)