Akıllı Telefon Devleri Çin’de Kaçıncı Sırada?

Blogolik Yazar tarafından 27 Ocak 2019 tarihinde yazılmıştır.

Kuşkusuz şu an akıllı telefon kategorisinin en büyük pazarı Çin. Peki devlerin Çin’deki durumu ne?

Huawei 2018 yılında Çin’de 100 milyonu aşkın telefon satışı gerçekleştirdi. Tabii bu satışları içerisinde Honor telefonların da olduğunu belirtelim. 2017’de ise satış adeti 90.8 olarak açıklandı.

Kısa süre önce ülkemize resmi olarak giriş yapan Oppo, anavatanın ikinci sırada, ancak Oppo ve Vivo’nun çatı kuruluşu olan BBK Electronics için ülkedeki gizli lider değerlendirmesinde bulunabiliriz. Oppo ikinci sıradaki yerini korusa da, 2017 yılı ile kıyaslandığında satışlarda ufak bir düşüş gözleniyor. Üçüncü sırada yer alan Vivo 2018 boyunca 79.3 milyon telefon satışı gerçekleştirdi.

Dört ve beşinci sırada Xiaomi ve Apple yer alıyor. Her iki şirket de telefon satışlarını 2017’ye göre düşürmüş görünüyor. Bakalım Huawei liderlik koltuğunu 2019 yılı boyunca korumayı başarabilecek mi?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Akıllı Telefon Devleri Çin’de Kaçıncı Sırada?" bu yazı 27 Ocak 2019 tarihinde saat 14:10 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 19 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)