AIDS HASTALIĞINDAN NASIL KORUNURUZ?

Blogolik Yazar tarafından 29 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

AIDS HASTALIĞINDAN NASIL KORUNURUZ?

AIDS hastalığı bir virüs çeşidi olan HIV virüsünden kaynaklanır. Bu virüs insan vücuduna girerek kısa sürede bütün vücuda girmek için hemen çoğalır. Bu virüsler bir bakıma canlı bir bakıma da cansız varlıklardır. Bunun kesinliği yoktur canlı veya cansız varlıklardır diye bir tanım kullanamayız. AIDS hastalığı bulaşıcıdır. Mümkün olduğu kadar cinsel ilişkide korunma olmadan ilişkiye girilmemelidir. Çünkü hastalığa yakalanan bireylerin büyük bir yüzdesi cinsel temas ile bulaşır. AIDS hastalığından korunmak için mümkünse tanımadığımız kişilerle cinsel ilişkiye girilmemelidir. Cinsel ilişkiye giriliyorsa da bireyler mutlaka korunmalıdır. Aksi takdirde bulaşma olasılığı çok yüksektir. Hayvan evcilleştirmek isteyen bir insan içinde öncelikle düzenli aralıklarla hayvanı veteriner aracılıyla kontrol edilmesi gerekir ve aşı işlemi eksiksiz bir şekilde devam edilmeli.

AIDS HASTALIĞININ TEDAVİSİ

AIDS hastalığının bir tedavisi henüz keşfedilmemiştir. Keşfedilmediği için aşı işlemi de yapılmamaktadır. Sadece hasta kişinin ömrünün uzatılması için belirli ilaç tedavileri uygulanmaktadır. Bu ilaçlarda normal ekonomik düzeyi olan bir bireyin alabileceği ilaçlar değildir.

2 sene önce yazılmıştır.
"AIDS HASTALIĞINDAN NASIL KORUNURUZ?" bu yazı 29 Mart 2017 tarihinde saat 01:03 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 56 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. koray dedi ki:

   Güzel bir makale olmuş elinize sağlık.

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)