Aids Hastalığı Hangi Durumlarda Bulaşıcı Değildir?

Blogolik Yazar tarafından 13 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Aids Hastalığı Hangi Durumlarda Bulaşıcı Değildir?

Toplumumuzda AIDS  geleneklerimize aykırı görülen söylendiğinde ve duyulduğunda  utanılacak bir hastalıktır. Tabi olarak hastalığın bulaşması ile ilgili hususlar toplumumuz tarafından oldukça abartılmıştır. Yanlış bilinen bazı bilgileri derleyecek olursak; Ter, öksürük, dışkı, öpüşme, sarılma, el sıkışma, gözyaşı, dokunma, tükürme, aynı ortamda bulunma, telefon, bardak, tuvalet, musluk, havuz, hamam, hayvanlarla yaşamak gibi bazı durumlar AIDS hastalığının yani HIV virüsünün bulaşmasına yol açmaz.

Son olarak bu hastalığın ne olduğunu daha iyi bilir ve anlarsak neden korkmamız ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini daha iyi anlarız. Bu nedenle dogmatik kulaktan dolma bilgilerle bu hastalığa tutulmuş kişileri hayatın içinden tecrit etmemeliyiz. Bununla birlikte yukarıda saydığımız bulaşma yöntemlerini dikkatli okuyarak bu hastalığın pençesine düşmekten kurtulabiliriz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Aids Hastalığı Hangi Durumlarda Bulaşıcı Değildir?" bu yazı 13 Mart 2017 tarihinde saat 23:47 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 44 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)