Ağız Kuruluğunun Tedavisi

Blogolik Yazar tarafından 1 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır.

Ağız Kuruluğunun Tedavisi

Öncelikle ağız kuruluğu problemi yaşıyorsak uzman doktor kontrolü altında olmak gerekmektedir. Ağız kuruluğu tedavisinde ağız temizliğine, düzenli dış fırçalamasına özen gösterilmelidir. Kuruluğun sebebine bağlı olarak çürüklere engel olmak amacıyla florür içerikli sprey ve jel formatında ilaçlar kullanılabilir. Belirtileri azaltmak amacıyla dikkat edilmesi gereken bazı etkenler vardır.

Tatları alamama, çiğneme ve yutkunmada zorluğa yol açarak rahatsız edici bir durum ortaya çıkmaktadır. Öncelikle ağız kuruluğunun neden olduğu tanıyı ortaya koymak gerekir.

Ağzı ıslak tutmak için fırsat buldukça su içilmelidir. Sulu yemekler tercih edilmelidir. Tuzlu, baharatlı, acı gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Şekersiz ürünler tercih edilmelidir. Alkol, kafein ve sigaradan uzak durulmalıdır. Ağız temizleme suyu ile gargara yapılmalıdır. Düzenli ağız bakımı ile rahatsızlığı ortadan kaldırmak mümkündür. Yeter ki ağız kuruluğu sorununu önemsemeli ve gereken uygulamaları yerine getirerek problemi aza indirgemiş olabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Ağız Kuruluğunun Tedavisi" bu yazı 1 Mayıs 2017 tarihinde saat 01:19 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 36 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)