Afazi ile nasıl başa çıkılır?

Blogolik Yazar tarafından 2 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Afazi ile nasıl başa çıkılır?

Afazi olan kişiler tek başlarına bir şeyler yapmakta zorlanırlar. Bu yüzden yanlarında Afazi olduğuna dair bir kart taşımalarında fayda vardır. Aynı şekilde karşılarındakilerle iletişim kurmakta zorlandıkları için üzerinde yakınlarının ve kişisel bilgilerinin bulundurulması önemlidir. Konuşmada zorluk çektikleri yerde yazıya dökebilmeleri için kâğıt kalem mutlaka gereklidir. Her yerde yanında kağıt ve kalem olmalıdır. Jestler,  mimikler ve ifadeler de konuşmalarına katkıda bulunacaktır.

Her baş dönmesi sürekli tekrarlanıyor ise ve her seferinde daha ciddi sorunlara sebep oluyorsa mutlaka bu durum için bir doktor ile görüşülmelidir. Küçük çocukların oyun zamanı baş dönemlerine olan şikayetlerini de ciddiye almanız gerekir. Baş dönme sonrası eğer çocuğunuzun burnundan kan geliyorsa bu onun başına aldığı darbeden kaynaklanabilir.

Soğuk günlerde ve sıcak günlerde banyo sonrası dışarıya çıktıktan sonra görülen baş dönme halleri menenjite işaret olabilir. Zehirlenme hallerinde, yanlış alınan ilaç, yemek zehirlenmeleri, kirli hava, su altına dalış sonrası da baş dönmesi görülebilir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Afazi ile nasıl başa çıkılır?" bu yazı 2 Nisan 2017 tarihinde saat 21:50 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 48 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)