Adıma Şirket Açılmış Mı? Sorgulayın

denizli tarafından 28 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Merhaba değerli takipçilerim, T.C. kimlik numarası ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı web sitesi ve e-Devlet sistemi üzerinden adına şirket kurulup kurulmadığını artık sorgulayabileceksiniz. İşte detaylar.

Birçok işimizi takip ettiğimiz e-Devlet platformuna yeni bir özellik daha ilave edildi. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da bu yeni özelliğe sahip olduğunu belirtelim. Peki vatandaşlara sunulan bu yeni özellik ne ve nasıl kullanılıyor?

Kurulan yeni sistemle T.C. kimlik bilgilerinizi kullanarak Gümrük Bakanlığı’nın resmi sitesi www.gtb.gov.tr’den ve e-Devlet üzerinden üzerinize kayıtlı şirketleri görebileceksiniz. Ayrıca bir şirkete ortak olarak gösterilmişseniz bunu da aynı sistem üzerinden görebileceksiniz.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, konuyla ilgili Anadolu Ajansı’na demeçlerde bulundu. Tüfenkci, “Kurduğumuz yeni sistemle artık herkes T.C. kimlik numarasını Bakanlığımızın web sitesi ya da e-Devlet sistemi üzerinden girerek adlarına şirket kurulup kurulmadığını veya bir şirketin ortağı olup olmadıklarını görebilecekler ve anında müdahale edebilecekler. Bu önemli bir kolaylık ve güvenlik” ifadelerini kullandı.

Nasıl Sorgulanıyor?

Öncelikle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sitesine (www.gtb.gov.tr) giriyorsunuz. Daha sonra e-işlemler sekmesinden ‘şirket sorgulama’ sekmesine tıklıyorsunuz. Karşınıza aşağıda gördüğünüz sorgulama formu çıkıyor. e-Devlet üzerinden de ‘e-Hizmetler’ sekmesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı başlığı altında ‘Sahibi / Ortağı / Yetkilisi Olduğum Ticari İşletme veya Şirketler’ seçeneğine tıklayarak anında tüm kayıtları görebiliyorsunuz.

e-Devlet’te ise, arama bölümüne Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yazdığınız takdirde altta bulunan ekranla karşılaşacaksınız. Ardından yapmak istediğiniz işlemi seçerek, gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Adıma Şirket Açılmış Mı? Sorgulayın" bu yazı 28 Ekim 2017 tarihinde saat 19:24 sularında "Faydalı Bilgiler,Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 210 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)