Adaçayının Faydaları Neler?

Blogolik Yazar tarafından 29 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Adaçayının Faydaları Neler?

Adaçayında bulunan cineol adındaki maddeyle öksürüğü önleyici özelliktedir. Antiseptik özelliği vardır. Balgamı söktürerek rahatlamanızı sağlar. Toksinleri vücudunuzda uzaklaştırır. Boğaz/Bademcik iltihabına karşı inanılmaz faydalıdır. Farenjitte kullanılırsa kısa sürede etkisini göstererek iyileşmenizi sağlar. Gaz söktürücü etkisi vardır. Hazmı kolaylaştırarak rahatlamanızı sağlar. Mide bulantısına/Mide spazmına çok iyi gelir.

Beyindeki işlevi artırarak hafızanızın çok daha güçlenmesine sebep olur. Ayrıca unutkanlığınız üzerinde inanılmaz etkileri vardır. Bu şu demek oluyor Alzheimer hastalığı için adaçayını tüketmemiz gerekmektedir. Ateş düşürücü etkisi vardır. Soğuk algınlığı ile grip hastalığınızı hafifletme etkisiyle vücudunuza direnç vererek güçlenmenizi sağlar. Menopoz döneminde bayanlarda oluşan sıcak basmasına ve aşırı derecede terleme olayını önleyici etkileri vardır.

Adaçayı ilerleyen yaşlarda meydana gelen kırışıklıklarınızın gelişmesini önleyerek daha genç görünmenizi sağlar. Migren ile baş ağrınızda sıcak adaçayını temiz bir beze batırarak kompres yaptığınızda inanılmaz rahatlatıcı etkileri vardır. Kesiklerde ve yaralarda soğuk uygulanan adaçayının rahatlatma etkisi vardır. Ayrıca yaranın ve kesiğin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Adaçayının saç dökülmesi ve kelliğe karşı çok güçlü etkileri vardır. Ayrıca saçınızı güçlendirerek kalın çıkmasını da sağlamaktadır. Karaciğeri temizleme etkisi vardır.

Gargara olarak kullanılırsa dişeti iltihaplarının iyileşmesine yönelik inanılmaz etkileri vardır. Yoğun iş temponuzda oluşan stresinizi adaçayı içerek giderebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Adaçayının Faydaları Neler?" bu yazı 29 Nisan 2016 tarihinde saat 00:01 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 67 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)