Acıyan Tereyağına Ne Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 30 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Acıyan Tereyağına Ne Yapılır?

Tadı bozulan tereyağının tadını düzeltebilmek için yağın ortasına orta boy veya elinizdeki boyuta göre yıkayıp kabuğunu temizlediğiniz kuru olan bir havucu yerleştirin. Acıyan tereyağının içine yerleştirmiş olduğunuz havuç 5 veya 6 saat kadar bekletilir. Eğer tereyağı hala acı ise havucu değiştirerek tekrar bekletebilirsiniz. Bu kadar bekletmeye rağmen acılık hala devam ediyor ise uygulamayı hatalı yapmış olabilirsiniz veya tereyağınız artık kullanılamayacak bir hale gelmiştir. Yeniden yağ almanız gerekir.

Uygulama sonunda acıyan tereyağınızın tadı düzeldi ise içerisine tuz ekleyerek yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Acıyan Tereyağının Tadı Başka Bir Yolla Da Değiştirilebilir Mi?

İkinci bir yol olarak acıyan tereyağını yıkayıp tuz ekleyerek içine tekrar yağınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tereyağınızı uzun süre acımadan kullanmak isterseniz kullanacağınız kadar yağı parçalar halinde bölerek buzluğunuzda saklayabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Acıyan Tereyağına Ne Yapılır?" bu yazı 30 Aralık 2017 tarihinde saat 01:24 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 501 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)