Hazır Salçalar Küflenmeden Nasıl Muhafaza Edilir?

Blogolik Yazar tarafından 30 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Hazır Salçalar Küflenmeden Nasıl Muhafaza Edilir?

Domatesler belli bir işlem sonrasında domates salçaları halini almakta ve mutfakta yemeklerde en çok kullanılan yemek malzemesi olmaktadır. Domates salçalarının hazır ve ev yapımı salça olarak iki türü bulunmaktadır. Ev yapımı salçalar uzun süre dayanıklılığını korur iken hazır salçalar buzdolabında da olsa belli süre sonra üzeri beyaz tabakalar halinde küf bağlamaktadır.

Hazır Domates Salçalarında Küflenmeyi Önleyici Tedbirler

Hazır domates salçaları genelde teneke kutularında satılmaktadır. Marketten alır almaz cam bir kavanoza alıp üzerini zeytinyağı eklemek ve tuz ilave etmek küf oluşumunu önleyecektir. Hazır salçaların deep freeze lerdeki buz kalıplarına bölerek dondurup yemek yapmada bu salça küpleri kullanılabilmektedir. Bu sayede domates salçasının ömrü uzamaktadır. Diğer yöntem olarak domates salçasının kaya tuzu karıştırılarak fırında ya da ocakta bir taşım kaynatılmasıdır. Bu sayede domates salçasının ömrü uzatılmış olmaktadır.

 

2 sene önce yazılmıştır.
"Hazır Salçalar Küflenmeden Nasıl Muhafaza Edilir?" bu yazı 30 Aralık 2017 tarihinde saat 01:25 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 34 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)