Kızıl Gezegen Hakkında Bilinen Gerçekler

Blogolik Yazar tarafından 13 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kızıl Gezegen Hakkında Bilinen Gerçekler

Kızıl gezegende bulunan su, buradaki yaşam olabileceğine dair umutları yeşertmişti. Bunun üzerine Nasa Phoenix uzay aracını (Zümrüdü Anka Kuşu) gönderdi. Phoenix’in getirdiği toprak örnekleri incelendi. İnceleme sonucunda Mars’ın yaklaşık 5000 yıl önce daha sıcak olduğu, yüzeyinde suyun bulunduğu, ancak bu sonuçla Mars’ta yaşam olabileceğinden söz etmenin henüz mümkün olmadığı ortaya çıktı.

Bilimadamları, Nasa ve Esa’nın (Avrupa Uzay Ajansı)ileriki tarihlerde Kızıl Gezegen’e uydu gönderip, yaşam kanıtı bulmak için, gezegenin derinliklerini incelemesi gerektiği konusunda hemfikir olmuşlardır.

Kızıl gezegende kayaların altında su bulunuyor. Yeraltı su kaynakları da olabilir diye düşünüyoruz. Yazımın başında incecik bir atmosfere sahip olduğunu da belirtmiştim. Bu incecik atmosfer yüzünden insanların nefes alması bile imkansız. Yüzeyi kurak olan Kızıl Gezegen’de şimdiye kadar hiç canlı kanıt bulunamadı. Ancak keşifler yapıldı. Şöyle ki; dünya atmosferinde serbest halde oksijenin olmadığı hatta büyük oranda karbondioksit ve karbonmonoksit gazının bulunduğu zamanlarda, Kızıl Gezegenin atmosferinde oksijenin varlığı keşfedildi. Bu zaman dilimi de 4 milyar yıl öncesi. Yani Dünya’da hayatın olmadığı zamanlarda.

3 sene önce yazılmıştır.
"Kızıl Gezegen Hakkında Bilinen Gerçekler" bu yazı 13 Kasım 2017 tarihinde saat 00:23 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 35 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)