5G Türkiye’ye ne zaman gelecek ?

Blogolik Yazar tarafından 11 Mart 2018 tarihinde yazılmıştır.

5G Teknolojisinde yeni gelişmeler yaşanırken, dünyada 5G yi kullanacak ilk ülke Amerika oldu.

Amerika kullanmaya başladı

Amerika 5G teknolojisini kullanan ilk ülke oldu. Amerikanın 2 eyaleti olan Waco ve Dallas’ta kullanılmaya başlanan 5G aynı zamanda Atlanta eyaletinde de kullanılmaya başlanacak.

5G Türkiye’ye ne zaman gelecek ?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 5G teknolojisi hakkında bir televizyon programında konuşma yaptı. Arslan Türkiye’de yaklaşık olarak 50 milyon 4,5G kullanıcısı olduğunu belirtirken 5G konusunda da 4,5G de yaşanan gecikmenin önüne geçeceklerini ve Türkiye’nin de artık geriden gelen değil yurt dışına ihracat edebilecek duruma gelmeyi planladıklarını belirtti. Ülkemizde akıllı ulaşım sistemlerinin ve endüstri uygulamalarının da 5G teknolojisi ile hız kazanacağını belirten Arslan, 5G teknolojisinin 2020 yılında Türkiye’de olacağını belirtti.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"5G Türkiye’ye ne zaman gelecek ?" bu yazı 11 Mart 2018 tarihinde saat 23:23 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 30 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)