5G Telefon Sayısı Bu Yıl Orta Segmentte Epey Artacak

Blogolik Yazar tarafından 18 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefon dünyasında önemli gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor. Bu yıl içerisinde orta segment 5G telefonların sayılarında ciddi bir artış meydana gelmesi bekleniyor.

Huawei cephesi Kirin 990 5G, Qualcomm cephesi Snapdragon 865, Samsung cephesi Exynos 990 ve MediaTek cephesi ise Destiny 1000 yonga setleri ile 5G’ye giriş yapmıştı. Üst segment yonga setlerinin pazardaki payı orta segmentin yanında biraz sönük kalıyor. Bu yüzden firmaların orta segmente daha fazla odaklanacağı ve 5G pazarında pastadan yüzde 20’lik bir dilim alacağı söyleniyor.

Qualcomm Snapdragon 765, MediaTek Dimensity 1000L ve Samsung Exynos 980 yonga setleri ile hem üst düzey deneyim sunacak hem de 5G ile hız konusunda fark yaratacak olan firmalar, önümüzdeki ayki Mobile World Congress 2020 (MWC 20) etkinliğinde elindeki kozları oynayacak.

Xiaomi, Huawei, Samsung ve Redmi cephesi 2020 yılında 5G’ye ağırlık verecek. Böylece 5G telefonlar bakımından orta segmentte büyük bir rekabet söz konusu olacak.

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"5G Telefon Sayısı Bu Yıl Orta Segmentte Epey Artacak" bu yazı 18 Ocak 2020 tarihinde saat 17:36 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 9 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)