5G Orta Segment Telefonlara Da Gelecek

Blogolik Yazar tarafından 12 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır.

5G teknolojisi hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler, teknolojinin Qualcomm tarafından orta segment cihazlara da sunulacağını gösteriyor.

Ülkemizde 4,5G (dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir tabirdir bu) şebekesine 1 Nisan 2016 tarihinde geçmiştik. Biz de gece saat 00:00’da bir video çekerek bu geçişi size canlı olarak göstermiştik. O günden bugüne ne değişti derseniz aslında GSM Operatörleri tarafında (Turkcell hariç) büyük bir değişim yaşanmadı ve yazıyı hazırlayan ben Vodafone’dan Türk Telekom’a hız sorunlarından dolayı geçiş yapmak zorunda kaldım. Bu sürecin devamı niteliğindeki 5G şebekesi ise artık son noktaya gelmiş bulunuyor ve bu senenin sonuna doğru birçok ülke bu şebekeyi kullanmaya başlayacak. Qualcomm 5G ile ilgili Haziran ayında kullanımın başlayacağını belirterek yeni telefonların da 5G desteğine sahip olacağını açıkladı. Ülkemizde 4G’yi bile kullanamazken 5G için acele etmemize pek gerek yok diye düşünmekteyiz.

Yapılan açıklamaya göre Qualcomm, mevcut yonga setlerinin düşük frekanslı 600MHz, orta frekanslı 2.5 ~ 4.9GHz ve 28 / 39GHz frekans bantlarını kapsayan frekansları olan global operatörleri desteklediğini iddia ediyor. Bakıldığında ara frekansın maksimum hızı ve milimetre dalgası istenen ve beklenen 4Gbps’ye ulaşabiliyor. Qualcomm’dan gelen açıklamaya göre ilk 5G cep telefonları şimdilik amiral gemisi ürünler olacak, ancak giriş seviyesi ve orta sınıf çözümlerin hızlı bir şekilde 5G desteğine kavuşacağı da belirtiliyor. Bu da her bütçeden insanın 5G teknolojisinden yararlanabileceği anlamına geliyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"5G Orta Segment Telefonlara Da Gelecek" bu yazı 12 Mayıs 2018 tarihinde saat 14:38 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 19 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)