5 Eğlenceli Microsoft Servisi

Blogolik Yazar tarafından 20 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

5 Eğlenceli Microsoft Servisi

Microsoft Office denilince aklımıza ‘’Word, Excel, Powerpoint’’ gibi güncel hayatta sıkça kullandığımız uygulamalar gelir. Bunların yanında belki daha önce adını bile duymadığınız 5 eğlenceli Microsoft Servisi olduğunu biliyor muydunuz?

1.OneNote

Eğer bir öğrenciyseniz tam size göre bir uygulama olduğundan emin olabilirsiniz.  Microsoft OneNote Word gibi işlemler yapmak için kullanılır. Ama en büyük farkı OneNote bir dijital defter gibidir, istediğiniz yeri imleçle işaretleyerek not alabilir, formül yazabilirsiniz… İsterseniz çevrimiçi isterseniz çevrimdışı bilgi paylaşabilirsiniz. Ders notlarınızı kaydedebilir, tablo oluşturabilirsiniz.

2.Access

Kişisel bir uğraş veya iş icabı veri tabanı yapmak zorunda olabiliriz. Bu noktada Microsoft Access devreye giriyor. Access’in iki şekil kullanımı vardır. Biri hiç kod bilgimiz olmasa dahi sihirbazlar yardımıyla nesneleri oluşturacağımız, diğeri ise kod yazarak kullanabileceğimiz şeklidir. Access iş ortamında müşteri bilgilerini kaydedip rahatlıkla ulaşmanıza yarayan bir programdır.  Access’i sadece iş ortamında tablo yapacağımız bir uygulama olarak düşünmeyin. Evinizi düşünün kitap kurdu birisi iseniz hangi kitabı kim yazmış, kaç yılında basılmış vb. şeyleri rahatlıkla yapabilmenize imkân sunar.

3.Groove

Microsoft önceleri Microsoft Zune ile sağladığı müzik hizmetini Microsoft Groove ile sürdürüyor. Yanlış okumadınız Microsoft Groove ile müzik hizmeti veriyor. 38 milyonluk bir track arşivi vardır. Bu hizmete Android ve İOS ile ulaşabilirsiniz. Groove Music Pass’e aylık veya yıllık bir ödeme ile abone olunabilir. Web tabanlı olması çevrimdışı kullanamayacağınız anlamına gelmez. Sevdiğiniz parçaları telefonunuza indirerek dinleyebilirsiniz.

4.Microsoft Communicator

Dilimizde ‘’Communicator’’ iletişim olarak adlandırılır ama bu iletişim iş ortamında kullanılır. Microsoft Communicator günümüzde ki hali Microsoft Lync’dir. Bu uygulama Skype ile birleşerek iş dünyasına kaliteli bir hizmet vermeye başlamıştır. Bu programla anlık mesajlaşma, video konferans gibi hizmetlerin yanında Beyaz Tahta ile metin, çizim, grafik yorumlarını paylaşabilirsiniz. ’’Kapalı Grup Sohbeti’’ özelliğinin olması konuşmanın gizliliğini koruma imkânı sağlıyor.

5.Accounting Express

   Küçük işletmelere muhasebe hizmeti veren bir uygulamadır. 1 ile 25 kişi arasında çalışan işletmeler için uygundur. Gelir ve giderleri rahatlıkla kontrol ve analiz etmenize olanak sağlaması iş hayatını kolaylaştırır.

3 sene önce yazılmıştır.
"5 Eğlenceli Microsoft Servisi" bu yazı 20 Temmuz 2017 tarihinde saat 12:52 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 24 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)