5 Adımda Etkili İletişim ve Konuşma

Blogolik Yazar tarafından 1 Mart 2018 tarihinde yazılmıştır.

1-) Beden Dili: Etkili iletişim için beden dili bilinmesi ve aktif olarak kullanılması gereklidir. Konuşurken bedenin aşırı hareketlerinden kaçınılmalı.

2-) Duruş: İletişim kurulan kişiyle kesinlikle göz teması kurulmalı, mümkünse dişler gösterilmeden hafif tebessüm edilmeli.

3-) Zaman Yönetimi: İletişimde zaman yönetimi de önemli bir faktördür. Konuşmaların  başı ve sonu belli olsun. Sürekli bir tarafın konuşması iletişimi olumsuz etkiler.

4-) Yerindelik: Doğru kişiyle doğru zamanda konuşmak gerekir. (Mesela araba kullanan bir erkekle ya da ütü yapan bir kadınla önemli bir konuyu konuşmaya çalışmak tamamen yanlıştır.)

5-) Doğru Kişi: Doğru insanla konuşmak da kişiyi etkiler. Bazı insanlar vardır ki kişiyi zehirler; kültürünü, moralini aşağıya çeker. Çevremizde kültürlü, bilgili insanların olması her zaman yararımızadır. Mümkün olduğunca çevremizi olumlu yönde değiştirmeliyiz.

1 sene önce yazılmıştır.
"5 Adımda Etkili İletişim ve Konuşma" bu yazı 1 Mart 2018 tarihinde saat 01:33 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 36 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)