4K’da neler var?

denizli tarafından 31 Aralık 2014 tarihinde yazılmıştır.

Tekrar Merhaba değerli blogolik.com ziyaretçileri. Doğum sancıları yaşayan 4K’nın 2014’te yaşadıkları ve 2015’teki muhtemel kaderi…

Donanım üreticileri, 2013’te 4K’nın tüketici elektroniğindeki “bir sonraki büyük şey” olacağı konusunda bizleri inandırmayı başarmışlardı. 2014 ise ULTRA HD çözünürlüklü içeriğin sonunda yaygınlaşacağı bir yıl olacaktı. Ancak bugün 4K, hala beklendiği kadar yaygınlaşmış değil. Yine de teknolojinin 2015’te kalkışa geçebileceğinin işaretleri var.

2014’te 4K’yla ilgili hem olumlu, hem de olumsuz gelişmeler yaşandı. 4K’nın başına gelenler ve 2015’teki muhtemel kaderi için yazımızı okumaya devam edin.

İçerik yoksa 4K da yok

Bugün paraya kıyıp, oturma odanıza bir 4K televizyon yerleştirebilirsiniz. Ancak medya akış kutunuz, bol pikselli TV’nize muhtemelen 4K içerik sunamayacağından, görüntüde hiçbir fark görmeyeceksiniz.

Netflix geçen sene Nisan ayında House of Cards’ın ikinci sezonunu 4K çözünürlüğünde yayınlamaya başlamıştı. Ancak altı ay sonra yeni 4K üyelerinden istenen ek 3 dolar, ilk heyecanı öldürmeye yetti.

Samsung, M-Go ortaklığıyla kendi TV’lerine özel 70 Ultra HD içeriği duyursa da M-Go, içeriklerin çoğunun HD’den upscale edildiğini itiraf etti. Gelişmelerden geri kalmak istemeyen Amazon da Aralık ayında ABD’de 4K akış hizmeti Amazon Instant Video’yu duyurdu. Ancak Amazon’un hizmeti de orijinal programlara; Sony ve BBC’nin belirli içeriklerine özeldi.

Bu makalemide sizlere 4K teknolojisi ve 4K nın geleceği hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Faydalı olması dileğiyle…

4 sene önce yazılmıştır.
"4K’da neler var?" bu yazı 31 Aralık 2014 tarihinde saat 22:52 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 40 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)