4K TV Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Blogolik Yazar tarafından 25 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

4K TV Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Satın alınan televizyonun çözünürlük kalitesi 3840×2160 piksel ise satın aldığınız televizyon 4K çözünürlüğünü olan bir televizyondur. 4K çözünürlükte olan dizi ve filmleri izlemeniz için, televizyonun iç kısmında bulunan dahili uydu alıcısının da 2160p 50i gibi bir özelliği olması gerekiyor. Eğer televizyonun içindeki uydu alıcısı 50i değil de 30i kapasitesinde bir dahili uydu alıcısıysa eğer televizyonunuz, 4K yayın yapan televizyon kanallarını desteklemeyecek ve size de bu zevki yaşatmayacaktır.

Piyasada yer alan ve adı 4K olarak satılan birçok televizyonun gerçekten 4K yayına sahip olmadığını, daha düşük çözünürlüğe sahip olduğunu biliyoruz. Bu şekil ile birçok kişi 4K televizyona sahip olmak isterken kandırılmış olmaktadır. O yüzden 4K televizyon satın alırken doğal çözünürlüğe ve uydu alıcısına çok dikkat etmeniz gerekiyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"4K TV Alırken Nelere Dikkat Etmeli?" bu yazı 25 Ekim 2016 tarihinde saat 21:48 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 84 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)