4 K Yayın İzlemek İçin Yapmanız Gerekenler

Blogolik Yazar tarafından 24 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

4 K Yayın İzlemek İçin Yapmanız Gerekenler

4 K nedir? 4 K oyunlarda ve filmlerde kullanılan bir çözünürlük formatıdır. 1080 p ve 720 p dikey, yaklaşık 4000 p yatay piksel demektir. 4 K ‘ya Ultra HD de diyebiliriz. Ülkemizde bir çok uydu alıcısı 4 K yayını desteklememektedir. Peki, 4 K Yayın İzlemek İçin Yapmanız Gerekenler nelerdir? Dekoderiniz ve TV ‘niz 4 K ‘ yı desteklemiyor ise 4 K yayınlarını izleme imkânınız yoktur. 4 K ‘yı destekleyen uydu alıcılar ve TV ler için ise bu yayını izlemek mümkündür.

 

           4 K yayın izlemek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir. Ultra _ HD 4 K çözünürlüğe sahip bir televizyonunuz olması gerekiyor. En az 50 p ve 4 K ‘ yı destekleyen harici dekoder ya da dahili uydu alıcısına sahip olmanız gerekiyor. Dâhili uydu alıcılı olan Ultra HD TV ‘ nizin uydu girişine dijital uydu alıcınızı takın. Son olarak TV ‘ nizin uydu alıcısına kanal ayarlarını yapmanız gerekiyor. Bu frekansları girmeniz yeterli olacaktır. Sembol Oranı: 15000 Frekans : 12123 MHZ Polarizasyon : Yatay ( H ) dir . Bu frekansları uydu alıcınıza yazdıktan sonra arama tuşuna basınız. Artık 4 K yayını izleyebilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"4 K Yayın İzlemek İçin Yapmanız Gerekenler" bu yazı 24 Haziran 2016 tarihinde saat 11:50 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 98 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)