4.5G İçin En İyi LTE Kategorileri

Blogolik Yazar tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

4.5G İçin En İyi LTE Kategorileri

Türkiye Avrupa’dan sonra 1 Nisan ile beraber 4.5G’ye geçmiştir. Bu işlemle beraber insanların internet kullanım hızı artmış aynı zaman LTE adı verilen sistemin de kullanımına başlanmıştır. LTE (Long Term Evolution) 4.5G’nin yüksek hızına verilen bir diğer addır. 4.5G’ye geçilmesinden sonra LTE’yi destekleyen telefonların özellikleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Daha önceler çok önemsenmeyen LTE özelliği artık dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri olarak düşünülmektedir.

LTE kategorileri telefondaki internet hızının değişim özelliklerini belirtmektedir ve bu kategoriler genel olarak LTE Cat olarak bilinmektedir. Günümüzde birden çok popüler LTE kategorileri vardır ve her kategorinin kendisine göre indirme ve yükleme hızı vardır. Bu sebeple telefon alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Günümüzde bulunan en iyi LTE kategorisi LTE Cat 10 kategorisidir. 450 Mbps indirme hızı ve 100 Mbps yükleme hız veren bu kategori en iyi olarak düşünülmektedir. Bunun dışında LTE Cat 9, 7, 6, 4, 3, 2 olarak adlandırılan 6 tane popüler LTE kategorisi vardır. Bu kategorilerin sayı küçüldükçe internet hızı da azalmaktadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"4.5G İçin En İyi LTE Kategorileri" bu yazı 6 Eylül 2016 tarihinde saat 22:18 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 128 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)