4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri

Blogolik Yazar tarafından 25 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri

Türkiye’de bir süre önce başlayan 4.5 G dönemiyle birlikte bazı kavramlar da önem kazanmaya başladı.4.5 G özellikli akıllı telefon alırken bilinmesi ve bakılması gereken LTE kategorileridir. 4.5 G destekli telefonlarda kullanılmakta olan modem kategorilerine LTE kategorileri denilmektedir. İnternet hızını belirleyen LTE kategorileri veri indirme hızlarını da etkiliyor.

 

Kullanılan operatörün sunduğu indirme hızını tam olarak kullanılabilmesi için telefonun uygun bir LTE kategorisinde olması gerekiyor. Mesela operatörünüzün sunduğu indirme hızı 300 Mbps ise, telefonunuzun LTE Cat 4 kategorisine sahip ise indirme hızınız en fazla 150 Mbps olabiliyor. Bu durumda kullanıcılar tarafından 4.5 G için En İyi LTE Kategorileri hangileridir sorusu sorulabilmektedir.

 

LTE kategorileri Cat 2 den başlayıp Cat 3, Cat 4, Cat 6, Cat 7, Cat 9 ve Cat 10 kategorileri de bulunmaktadır. En alt sınır olan Cat 2’nin sunduğu indirme hızı 50 Mbps, yükleme hızı da 25 Mbps’dir. Cat 3 ile indirme ve yükleme hızları iki katına çıkmıştır. Cat 4 indirme hızı 150 Mbps iken Cat 10’da 450 Mbps’ye yükselmiştir. Yükleme hızı da Cat 4’de 50 Mbps iken Cat 10’da 100 Mbps’dir. 2011 yılından itibaren bugüne kadar LTE kategorileri belirtilen şekilde güncellik kazanmıştır. Bu rakamlar şu anlama geliyor: İnternetinizin hızının tam kapasite kullanılabilmesi için elinizdeki telefonun modeminin LTE kategorisinin yüksek olması gerekiyor.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri" bu yazı 25 Haziran 2016 tarihinde saat 11:49 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 107 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)