2016 Yeni Kimlik Cüzdanı Ücretleri

Blogolik Yazar tarafından 14 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.

2016 Yeni Kimlik Cüzdanı Ücretleri, 2016 Yeni Kimlik Cüzdanı Ücretleri Ne Kadar?
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi nüfus cüzdanları bu yıldan itibaren değişmeye başladı. Ve uygulama ilk olarak pilot şubelerde başladı. Kısa bir zaman sonra isteyen herkes bu yeni çipli kimlik belgelerini alabilecekler.

Kimlik Kartları İçin Ödenecek Ücretler

Tasarının kanunlaşması ile nüfus cüzdanları için 8 lira, kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için 15 lira, değiştirme sebebiyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için 15 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için 50 lira ödenecek. Eğer sizlerde bu şartlardan hangisini sağlıyorsanız o tutarı ödeyeceksiniz.

Ek Bir Özellikte Nüfus Cüzdanı İbaresinin Kimlik Kartı Olarak Değişmesi

Yapılan yeni tasarı ile Yurt dışında yaşayan vatandaşlardan askerlik bedeli için alınan tutarında değişmesini öngörüyor buna göre ‘alınan 6 bin Euro’luk askerlik bedelinin bin Euro’ya düşürülmesi, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının vatandaşlara dağıtımına başlanması, Nüfus cüzdanı ibaresi kimlik kartı şeklinde değiştirilmesi, Aile kütüklerinde yer alacak bilgilere biyometrik veri ilave edilmesi, Maden Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri Kanunu ile 5510 sayılı Kanunu’ gibi düzenlemelerde yer alacak.

5 sene önce yazılmıştır.
"2016 Yeni Kimlik Cüzdanı Ücretleri" bu yazı 14 Mart 2016 tarihinde saat 23:33 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 168 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)