Sony’nin yeni kameralar, ses sitemleri, televizyonlar vb. ürünleri için basın konferansı düzenleyeceği CES 2015′te bu sene firma beklenmedik bir çıkış yaparak Xperia Z4 ile ilgili detaylar paylaşabilir. Basın konferansını onaylayan şirket Ocak 2015’te fuarda yer alacak, üstelik Xperia Z4 ile bağlantılı olabilecek yeni Exmor RS sensörünü de tanıtacak.

Bildiğimiz gibi Sony‘nin Xperia Z4 akıllı telefonu hakkında hala bilinen çok az şey var. Sony’nin son konferans duyurusu da bu anlamda teknoloji severleri yakından ilgilendirerek Z4 hakkında yeni bilgiler için heyecanlandırdı. Şirket yakın zaman içinde yeni Exmor RS fotoğraf sensörünü tanıttı. Akıllı telefon kameraları için tasarlanan Exmor RS IMX230 isimli sensör 21 megapiksel ve fotoğraflarda otomatik odaklanmayı aşamalar halinde gerçekleştiriyor. Devamını Oku

Çağımızın en büyük problemlerinden biri olarak değerlendirilen şarj sorununa ilginç bir çözüm fikri yeşeriyor. Tsung Chih-Hsien‘in Mini Güç Bataryası ismiyle gelişen yeni proje, dünyada büyük ses getirerek belki de akıllı telefonların vazgeçilmez vitaminleri haline gelecek yeni mini güç bataryalarının konseptini tanıttı.

Günün ortasında telefonunuzun şarjının bittiğini düşünün. Etrafta şarj aleti aramak yerine çikolata parçası boyutunda, şarj edilebilir bir bataryayı telefonunuza takarak işlerinizi görmek nasıl olurdu? Akıllı telefonlar günümüzün bir parçası haline gelmişken şüphesiz herkesin yaşadığı şarj sorununa küçük ve etkili bir çözüm olabilecek Mini Güç Bataryası projesi dünya çapında yoğun ilgiyle karşılaştı ve desteklenmeye devam ediyor.

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi küçük güç bataryası aynen düşündüğünüz gibi çalışıyor. Kaç saatlik ihtiyacınız olduğuna göre boyutu da büyüyen ufak batarya parçalarını telefonunuzun şarj yerine takarak gereken gücü karşılayabiliyorsunuz. Devamını Oku

TTNET’ten çözüm adına çözümsüz sonuçlar!

6 sene önce tarafından yazılmıştır.

Merhaba Arkadaşlar. Her gün sizlere teknoloji şirketlerinin piyasaya sürdüğü ve üzerinde çalıştığı ürünlerin yer aldığı haberleri güncelliğini kaybetmeden sizlere sunmaya çalışıyoruz. Her gün büyük teknolojik gelişmelerin yaşandığı dünyamızda, biraz da ülkemizde faaliyet gösteren firmaların gelişememezliğinden bahsetmek istedim. Konumuz TTNET.

Sunamadığı söz konusu hizmet “internet” olunca diğerlerin bir anlamı kalmıyor. 1 yılı aşkın bir süredir takipçisi olduğunuz Teknolojioku.com’da editörlük görevimi ifa etmeye çalışıyorum. Tabiii TTNET’in  bu görevi yapmama izin verdiği müddetçe. Sözü daha fazla uzatmadan başımdan geçen olayları sizlere ve duysun diye TTNET’e dilimiz döndükçe aktarmak istiyorum.

Devamını Oku

Microsoft markalı ilk telefon Lumia 535

6 sene önce tarafından yazılmıştır.

Microsoft firması dün yaptığı açıklamada 11 Kasım’da ilk Microsoft markalı telefonunu yayınlayacağını belirtmişti.Telefonla ilgili bazı fotoğraflar sızdı bile. Cihazın adının Lumia 535 olduğu düşünülüyor.

Cihazla ilgili elimize ulaşan bilgilere göre teknik özellikleri olarak; 540 x 960 (qHD) çözünürlüpe sahip 5 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak, 1.2GHz Snapdragon 200 işlemci yer alacak,1 GB RAM ve 8GB dahili depolama alanı ile geleceği söyleniyor. Devamını Oku

Android 5.0 Lollipop Çıkışını Yaptı

6 sene önce tarafından yazılmıştır.

Google resmi blog sayfasında Android’in son sürümü Android 5.0 Lollipop‘un artık ulaşılabilir olduğunu belirtti. İşletim sisteminin yeni sürümünde yeniden tasarlanan görsel geçişler Android Lollipop’a canlılık veren en önemli gelişmelerden oldu.

‘Materyal Tasarımı’ olarak adlandırılan, Lollipop‘un görsel geçişlerindeki geliştirmeler yazı ve herhangi bir menüde etkileşim sağlayacak. Örnek olarak rehberinizde kayıtlı birine dokunduğunuzda şeffaf bir balon belirerek sizi arama ekranına atıyor. Bunu az çok iOS’un menü geçişlerine benzetmek mümkün, tabii çok daha modern ve akıcı bir şekilde. Menü animasyonunu aşağıdan görebilirsiniz.

Devamını Oku

Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)