123MAC! – Boot Camp İle Windows

Blogolik Yazar tarafından 25 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

123MAC! – Boot Camp İle Windows

Günümüzde Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarları kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Ancak yeni deneyimler kazanmak isteyen ya da eskiden bu yana MAC kullanan kişi sayısı da oldukça fazladır. MAC kullanan kişiler her ne kadar kullandıkları işletim sisteminden memnun olsalar ve işlemlerini MAC üzerinden gerçekleştirseler de bazen daha önce kullandıkları Windows işletim sistemlerini kullanmak isteyebilirler. 123MAC! Boot Camp ile Windows ayrıcalıklarından yararlanarak isteyen herkes MAC bilgisayarlarında rahatlıkla Windows işletim sistemini kullanabiliyorlar. Üstelik bu işlemler çok kısa sürede tamamlanabiliyor.

 

MAC bilgisayarlarda Windows işletim sistemini kullanmak için Boot Camp aracını kullanmamız gerekiyor. Bu uygulamaya ulaşmak ve açmak için uygulamalar sekmesi altındaki izlenceler alanına tıklamak ve oradan da Boot Camp yardımcısını aktif hale getirmek gerekiyor. Bu uygulama sayesinde MAC bilgisayarda kurulmak üzere istenilen boyutta alan ayrılabiliyor.

 

Tabi ki bu işlemi yapabilmek için, yani Mac bilgisayarlara Windows işletim sistemi kurmak için hali hazırda Windows işletim sistemine sahip olan bir DVD’nin olması gerekiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Windows DVD si hazır olduğunda Boot Camp aracını çalıştırarak işleme başlayabilirsiniz. Kurulumun tamamlanması için yapılması gereken işlem ise oldukça basittir. Karşınıza çıkan ekranda sürdür alanına tıklamanız ve daha sonra ekrana gelecek olan iki seçeneği işaretleyerek Windows işletim sistemi kurulumunu kısa sürede tamamlayabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"123MAC! – Boot Camp İle Windows" bu yazı 25 Haziran 2016 tarihinde saat 11:48 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 50 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)